Nylabone Natural Healthy Edibles Long Lasting Turkey & Apple Dog Chew, X-Large, 1 count

By Nylabone
Rated 3.3333 out of 5 stars
Slide 1 of 11
Nylabone Natural Healthy Edibles Long Lasting Turkey & Apple Dog Chew, X-Large, 1 count slide 1 of 11
Slide 1 of 11
Nylabone Natural Healthy Edibles Long Lasting Turkey & Apple Dog Chew, X-Large, 1 count slide 1 of 11
$8.76Chewy Price
List:
$10.59Chewy Price
Save
$1.83
(17%)
$8.32Autoship Price
Autoship (Save an extra 5%)
Choose Autoship at checkout for regular deliveries.

Why Autoship?

  • FREE access to chat with licensed vets 7 days a week.
  • Save 5% on all future Autoship orders.
  • No fees, no commitments - cancel Autoship anytime.

In Stock
FREE 1-3 day shipping over $49



Frequently Bought Together

This Item - Nylabone Natural Healthy Edibles Long Lasting Turkey & Apple Dog Chew, X-Large, 1 count
Rated 3.3333 out of 5 stars
3
$8.76Chewy Price
Nylabone Healthy Edibles Long Lasting Roast Beef Flavor X-Large Breed Dog Bone Treat
Rated 3.4881 out of 5 stars
84
$6.75Chewy Price
Blue Buffalo Basics Skin & Stomach Care Turkey & Potato Recipe Large Breed Adult Dry Dog Food, 24-lb bag
Rated 4.5658 out of 5 stars
76
$68.98Chewy Price
Total Price: $0.00

About This Item

  • All Healthy Edibles dog treats are proudly made in the USA.
  • These highly digestible, long-lasting chews will keep your best friend satisfied and occupied.
  • These healthy dog treats are made without added salt, artificial preservatives or artificial colors.
  • Crafted with a whisker-licking turkey and apple flavor that dogs love.
  • Available in different sizes and package counts. Assortment may vary.
Play Video: Learn More About Nylabone From Our Team of Experts
Learn More About Nylabone From Our Team of Experts

Compare Similar Items

Customer Rating
Rated 3.3333 out of 5 stars
3
Rated 4.4762 out of 5 stars
21
Rated 4.3043 out of 5 stars
23
Rated 3.4881 out of 5 stars
84
Rated 2.8824 out of 5 stars
17
Price Per Unit
$8.76/eaChewy Price
$2.97/eaChewy Price
$1.02/eaChewy Price
$6.75/eaChewy Price
$3.60/eaChewy Price
Price
$8.76Chewy Price
$11.87Chewy Price
$12.17Chewy Price
$6.75Chewy Price
$7.19Chewy Price
Autoship
$8.32Chewy Price
$11.28Chewy Price
$11.56Chewy Price
$6.41Chewy Price
$6.83Chewy Price
Top IngredientsOld Formula: Wheat Starch, Glycerin, Potato Starch...Old Formula: Wheat Starch, Glycerin, Potato Starch...Old Formula: Wheat Starch, Glycerin, Potato Starch...Wheat Starch, Vegetable Glycerin, Potato Starch...Wheat Starch, Vegetable Glycerin, Potato Starch...
Special DietLimited Ingredient Diet, Chicken-Free, NaturalLimited Ingredient Diet, Chicken-Free, NaturalLimited Ingredient Diet, Chicken-Free, NaturalNaturalNatural
Breed SizeLarge BreedsSmall BreedsExtra Small BreedsGiant BreedsMedium Breeds
Food FlavorTurkey, PoultryTurkey, PoultryTurkey, Poultry, Fruits & VegetablesBeefBeef
Health FeatureVitamins & MineralsVitamins & MineralsDigestive Health, Vitamins & MineralsVitamins & Minerals, Immune SupportVitamins & Minerals, Immune Support

Questions & Answers

Be the first to ask a question.


ReviewsWrite a Review

3.3
Rated 3.3333 out of 5 stars
3 Reviews
67%
Would recommend to a friend
1
0
0%
2
33.3333
33%
3
33.3333
33%
4
0
0%
5
33.3333
33%

3 Customer Reviews



Rated 5 out of 5 stars
By Edward on Nov 19, 2022

Very Possessive of them!!

We have a dog that is a littermate of our sons. I gave them each one of these while my grand-dog was visiting. for the first two hours, they were either both walking around avoiding the other dog or laying on top of the treat! They never do that with any other treats! Usually they share things back and forth without issue! These must be really special!


Rated 2 out of 5 stars
By LeeEnglish2 on Nov 13, 2022

Not long lasting

My two size-appropriate dogs went through these treats in less than 20 minutes each. I really expected these to last longer than that. I wanted an alternative to the raw hide, but this is not it. The upside is that they enjoyed the flavor.


Rated 3 out of 5 stars
By 123123 on Oct 15, 2022

one hour treat

My goldens ate this fine in an hour. They liked it but expensive for an hour of chewing.